Pomorska Droga św. Jakuba

Pomorska Droga św. Jakuba

RECReate - rewitalizacja europejskiego szlaku kulturowego
na obszarze Południowego Bałtyku

Strona projektu w języju Polskim Project site in English

Imieniny: Daniela, Dalidy, Benedykta

Article etap 31a Białogard - Kłopotowo
RSS
Zapisz jako PDF
Zmień rozmiar tekstu

etap 31a Białogard - Kłopotowo

Wednesday, 24 July 2013 14:05
Pomorska Droga św. Jakuba

zobacz na mapie

  • Białogard (0,0 km) opuszczamy ulicami Kołobrzeską, a następnie Koszalińską, którą wychodzimy z miasta i aleją pomnikowych drzew dochodzimy do Lulewic (5,8 km). Ta ciekawa wieś została założona na planie dużej owalnicy i do dziś znajduje się w niej wiele zagród z przełomu XIX i XX w. Pod kościołem warto zobaczyć stworzoną przez sołtysa i mieszkańców wsi tzw. Lulewicką Golgotę. Znajdują się na niej ręcznie wykonane figury i sceny Męki Pańskiej. Ciekawe przedsięwzięcie jest jedynym tego rodzaju na całej zachodniopomorskiej części Pomorskiej Drogi Świętego Jakuba.
  • Przy Golgocie skręcamy w lewo i drogą powiatową idziemy do Redlina (9,9 km). Za wsią dochodzimy do węzła drogowego (skrzyżowanie z drogą krajową nr 6), przechodzimy na światłach na drugą stronę i ulicą Białogardzką kierujemy się do centrum ’Karlina (11,7 km).
  • Z Karlina wychodzimy ulicą Moniuszki, a następnie nasypem nieczynnej kolejki wąskotorowej (obecnie zagospodarowanej jako droga rowerowa) przez most na Parsęcie. Po około 5 km wchodzimy do Lubiechowa (17,2 km) – niewielkiej wsi z niezwykle ciekawym założeniem parkowo-pałacowym z XIX w. (niestety w bardzo złym stanie) oraz neogotyckim kościołem pw. św. Józefa Oblubieńca NMP. W centrum wsi skręcamy w lewo i drogą utwardzoną i wysadzaną drzewami owocowymi pośród pól dochodzimy do Kłopotowa (21,8 km).

Od Kłopotowa – trasa 31b.

Materiał fotograficzny z zachodniopomorskiego odcina Pomorskiej Drogi św. Jakuba.
Autorzy zdjęć: Tomasz Duda, Robert Stachnik, Bożena Wołowczyk

Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

Mapy
Kurs e-learningowy
Pogoda
Gry i zabawy
Agencja Reklamowa MiroArt Strony www Słupsk
Loading..
użytkowników online: