Pomorska Droga św. Jakuba

Pomorska Droga św. Jakuba

RECReate - rewitalizacja europejskiego szlaku kulturowego
na obszarze Południowego Bałtyku

Strona projektu w języju Polskim Project site in English

Imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa

Aktualności
RSS
Zapisz jako PDF
Zmień rozmiar tekstu

Jakubowe warsztaty w Greifswaldzie

Wtorek, 5 lipca 2011
Pomeranian Way of St. James

28 i 29 czerwca na Uniwersytecie w Greifswaldzie odbyło II posiedzenie grupy sterującej i warsztaty w ramach projektu RECReate - rewitalizacja europejskiego szlaku kulturowego na obszarze Południowego Bałtyku. Tematem warsztatów było przekazanie dobrych praktyk i doświadczeń w tworzeniu i zarządzeniu Szlakiem św. Jakuba na terenie Niemiec.

Dwudniowe spotkanie otworzył gospodarz prof. Wilhelm Steingrube z Uniwersytetu im. Ernsta-Moritza-Arndta w Greifswaldzie. Na posiedzeniu Grupy Sterującej m.in. zatwierdzono protokół z I spotkania i przegłosowano zmiany w budżecie projektu. Ważnym punktem była informacja o podjętych działaniach Partnerów i Beneficjenta Wiodącego oraz wytyczne nt. raportowania.

W trakcie warsztatów przedstawiciele Uniwersytetu w Greifswaldzie w osobach prof. Wilhelma Steingrube, dr Ralfa Scheibe i Gabriela Gacha przedstawili doświadczenia niemieckie dot. Szlaku św. Jakuba. W trakcie zajęć wielokrotnie dochodziło do wymiany opinii i dyskusji nt. realizacji projektu i promocji Szlaku. Ciekawą prezentację o turystyce pielgrzymkowej w drugim dniu warsztatów zaprezentowała Ulrika Bodieschek z Organizacji Turystycznej Pomorza Przedniego.

W napiętym programie wizyty nie zabrakło wyjścia na Szlak św. Jakuba i podążania wzdłuż oznaczeń wskazujących drogę do Santiago de Compostela.

W spotkaniu udział wzięli wszyscy przedstawiciele partnerów projektu: Gminy Miasta Lębork - partnera wiodącego projektu, Starostwa Powiatowego w Lęborku, Samorządu Województwa Pomorskiego i Zachodniopomorskiego, Fundacji „Szczecińskiej”, Pomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej w Gdańsku, Miasta Kretingi (Litwa), Uniwersytetu w Greifswaldzie oraz przedstawiciel Uniwersytetu Szczecińskiego i mediów.

Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

Mapy
Kurs e-learningowy
Pogoda
Gry i zabawy
Agencja Reklamowa MiroArt Strony www Słupsk
Loading..
użytkowników online: