Pomorska Droga św. Jakuba

Pomorska Droga św. Jakuba

RECReate - rewitalizacja europejskiego szlaku kulturowego
na obszarze Południowego Bałtyku

Strona projektu w języju Polskim Project site in English

Imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa

Aktualności
RSS
Zapisz jako PDF
Zmień rozmiar tekstu

Po spotkaniu partnerskim - prace zgodnie z planem

Piątek, 21 października 2011
Pomorska Droga św. Jakuba

14 października br. w Lęborku odbyło się spotkanie partnerów projektu RECRate. Uczestnicy mogli zapoznać się m.in. ze stanem inwentaryzacji, zasadami wytyczania szlaku, a także obejrzeć projekt tabliczek Szlaku św. Jakuba. Uzgodniono też termin kolejnych ważnych spotkań służących sprawnej realizacji projektu.

W piątkowym spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele partnerów z Urzędu Miejskiego w Lęborku, Starostwa Powiatowego w Lęborku, Województwa Zachodniopomorskiego, Samorządu Województwa Pomorskiego, Fundacji Szczecińskiej, Pomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej, Uniwersytetu w Greifswaldzie, a także goście z lęborskiego oddziału PTTK, Lokalnej Grupy Rybackiej Pradolina Rzeki Łeby czy Diecezji Pelplińskiej.

Partnerzy zostali poproszeni o zgłaszanie uwag i własnych propozycji do przygotowywanego biuletynu informacyjnego i ulotki, a także do bieżącego uzupełniania strony internetowej projektu.

Alicja Zajączkowska, wiceburmistrz Lęborka poinformowała o owocnych spotkaniach z samorządcami z Elbląga i Nowego Dworu Gdańskiego, którzy bardzo dobrze przyjęli projekt RECRate i chcą uczestniczyć w jego realizacji.

Optymistyczne wieści przekazał prof. Przemysław Kulawczuk z Uniwersytetu Gdańskiego. Uczelnia z Gdańska jest nowym partnerem w projekcie RECRate i ma za sobą już uzgodnienia z Beneficjentem Wiodącym w sprawie budżetu i zadań związanych z działaniami socjalnymi. Uzgodniono też termin spotkania grupy roboczej w tym zakresie. Odbędzie się ono 16 listopada br. o g. 10 w Urzędzie Miejskim w Lęborku. O godz. 13 w tym samym dniu w Starostwie Powiatowym w Lęborku zbierze się Kapituła Pomorskiego Szlaku św. Jakuba.

Ks. Paweł Ostrowski z Fundacji „Szczecińska” poinformował o stanie przygotowań do konferencji naukowej organizowanej przez Wydział Teologiczny Uniwersytetu Szczecińskiego a poświęconej Drogom Jakubowym w wymiarze kulturotwórczym, geograficznym, teologicznym, a być może także społecznym i ekonomicznym.  Konferencja odbędzie się w kwietniu 2012r.

Przedstawiciele Województwa Pomorskiego i Zachodniopomorskiego przedstawili stan inwentaryzacji Pomorskiej Drogi św. Jakuba. Województwo Pomorskie inwentaryzację ma już za sobą, Zachodniopomorskie prace planuje zakończyć do 15 grudnia br.

Znakarz szlaków turystycznych Tadeusz Krawczyk przedstawił stan swoich prac nad wyznaczaniem szlaku na terenie Województwa Pomorskiego, sposób prezentowania za pomocą kolorów szlaku na mapach, a także projekt tabliczek i oznakowania docelowego Szlaku. Jakubowy Szlak, podobnie jak inne szlaki turystyczne musi być regularnie odnawiany, uzupełniany, a czasem korygowany w swoim przebiegu.

Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

Mapy
Kurs e-learningowy
Pogoda
Gry i zabawy
Agencja Reklamowa MiroArt Strony www Słupsk
Loading..
użytkowników online: