Pomorska Droga św. Jakuba

Pomorska Droga św. Jakuba

RECReate - rewitalizacja europejskiego szlaku kulturowego
na obszarze Południowego Bałtyku

Strona projektu w języju Polskim Project site in English

Imieniny: Fabiana, Sebastiana, Dobroniegi

Aktualności
RSS
Zapisz jako PDF
Zmień rozmiar tekstu

Przez południe Francji w stronę Hiszpanii- 3 biegun - wyprawa Marka Kamińskiego

Poniedziałek, 15 czerwca 2015
Pomorska Droga św. Jakuba

Marek Kamiński 16 marca 2015 wyruszył w podróż „szlakiem wartości” – podczas swojej wędrówki z Kaliningradu do Santiago de Compostela na początku kwietnia zakończył etap szlaku Św. Jakuba w Polsce, trwał on 23 dni, około 700 km.

Marek Kamiński 16 marca 2015 wyruszył w podróż „szlakiem wartości” – podczas swojej wędrówki z Kaliningradu do Santiago de Compostela na początku kwietnia zakończył etap szlaku Św. Jakuba w Polsce, trwał on 23 dni, około 700 km. Następne etapy podróży Niemcy i Belgię pokonał w 35 dni - 2116 km pieszej wędrówki. Do końca wyprawy zostało około 1184 km szlaku prowadzącego do Santiago de Compostela „bieguna wiary”. Pielgrzym przemierza dziennie około 40 km. Po drodze rozmawia z spotkanymi ludźmi oraz przygląda się sobie. Codziennie rozpoczyna wędrówkę około godz. 9.00, idzie w tempie 5 km na godzinę i jest otwarty na spotkanie z drugim człowiekiem. Droga jest jego trzecim biegunem. Ponadto przyświeca jej szczytny cel. Marek Kamiński w drodze promuje ideę Europejskich Obozów Zdobywców Biegunów.                                      

Miasto Lębork, jako Lider projektu „Rewitalizacja europejskiego szlaku kulturowego na obszarze  Południowego Bałtyku - Pomorski Szlak św. Jakuba - RECReate, ściśle współpracuje z Fundacją Marka Kamińskiego deklarującą chęć popularyzacji pielgrzymowania Pomorską Drogą św. Jakuba w ramach realizowanego przez Fundację projektu „Odyseja. Człowiek w poszukiwaniu wartości."

Droga zmienia się tak szybko! Wczoraj Markowi Kamińskiemu udało się dotrzeć do małego francuskiego miasteczka Lesperon. W planach na dalszą drogę Mimbaste, ale co pokaże dzień, tego nie wie nikt. Pielgrzyma możecie śledzić na http://3biegun.kaminski.pl oraz na facebooku: https://www.facebook.com/3BiegunMarekKaminski

Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

Mapy
Kurs e-learningowy
Pogoda
Gry i zabawy
Agencja Reklamowa MiroArt Strony www Słupsk
Loading..
użytkowników online: