Pomorska Droga św. Jakuba

Pomorska Droga św. Jakuba

RECReate - rewitalizacja europejskiego szlaku kulturowego
na obszarze Południowego Bałtyku

Strona projektu w języju Polskim Project site in English

Imieniny: Ildefonsa, Rajmunda, Klemensa

Aktualności
RSS
Zapisz jako PDF
Zmień rozmiar tekstu

Trzeci Biegun zdobyty!

Poniedziałek, 13 lipca 2015
Pomorska Droga św. Jakuba

Piesza wyprawa Marka Kamińskiego dobiegła końca. Gdański podróżnik po 119 dniach marszu dotarł do Santiago de Compostela, celu pielgrzymki.

Piesza wyprawa Marka Kamińskiego dobiegła końca. Gdański podróżnik po 119 dniach marszu dotarł do Santiago de Compostela, celu pielgrzymki. Szedł pieszo z Kaliningradu tzw. szlakiem jakubowym. Jeszcze raz dowiódł, że nie ma dla niego rzeczy niemożliwych - ”W Santiago moja pielgrzymka się nie skończy, bo chcę dojść do Końca Ziemi, czyli Cabo Finisterre, który był kiedyś uważany za najdalej wysunięty na zachód punkt kontynentu europejskiego.”

Wczoraj pielgrzym odebrał compostelkę, czyli zaświadczenie o odbyciu pielgrzymki. Następnie wziął udział we mszy w katedrze w Santiago. Wygłosił także wykład na lokalnym uniwersytecie. Opowiedział o swoich poprzednich wyprawach, naturalnie wzbogacając wypowiedź nowymi doświadczeniami z wyprawy po Europie. W spotkaniu na Uniwersytecie w Santiago wziął udział między innymi ambasador Polski w Hiszpanii. Ludzi zgromadzonych w sali zainteresowały osobiste historie pielgrzyma wzbogacone zbiorem prywatnych zdjęć zawartych w prezentacji.

Przybycie Marka Kamińskiego wywarło spore wrażenie na wspierających jego drogę ludziach z całego Europy. Pielgrzym otrzymał gratulację z całego świata. Końcowe metry śledziły media z Polski, ale także z Hiszpanii.                                                                                                                                                                                                                                               
Jutro Marek Kamiński planuje dotrzeć do Finisterry, aby tutaj odbyć tradycyjne pielgrzymie rytuały. Efektem jego ponad 100-dniowej podróży będzie film dokumentalny, którego reżyserem i scenarzystą jest mieszkający we Francji artysta młodego pokolenia - Jan Czarlewski.

Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

Mapy
Kurs e-learningowy
Pogoda
Gry i zabawy
Agencja Reklamowa MiroArt Strony www Słupsk
Loading..
użytkowników online: