Pomorska Droga św. Jakuba

Pomorska Droga św. Jakuba

RECReate - rewitalizacja europejskiego szlaku kulturowego
na obszarze Południowego Bałtyku

Strona projektu w języju Polskim Project site in English

Imieniny: Fabiana, Sebastiana, Dobroniegi

Aktualności
RSS
Zapisz jako PDF
Zmień rozmiar tekstu

Zawiązał się ELBLĄSKI KLUB PRZYJACIÓŁ POMORSKIEJ DROGI ŚW. JAKUBA

Wtorek, 15 marca 2016
Pomorska Droga św. Jakuba

27 lutego 2016 roku w Ratuszu Staromiejskim w Elblągu odbyło się spotkanie założycielskie Elbląskiego Klubu Przyjaciół Pomorskiej Drogi św. Jakuba. Akces przystąpienia do Klubu zgłosiło aż 20 osób; część z nich była już na Camino, część chce dopiero pójść albo wspierać innych caminowiczów, zwłaszcza na szlaku Drogi Elbląskiej, od Braniewa do Kępek na granicy z województwem pomorskim, a właściwie do Nowego Dworu Gdańskiego.

Powstanie Elbląskiego Klubu Przyjaciół PDŚJ stało się możliwe dzięki zaangażowaniu wielu entuzjastów Camino, w tym HANNY SKROBOTUN -  prezes Elbląskiego Klastra Turystycznego, który był partnerem projektu „RECReate – rewitalizacja europejskiego szlaku kulturowego na obszarze Południowego Bałtyku – Pomorska Droga św. Jakuba” i TAMARY FRĄCZKOWSKIEJ – pasjonatki szlaków jakubowych, oraz życzliwego wsparcia samorządowców, m.in.  AGNIESZKI STASZEWSKIEJ – dyrektor Biura Prezydenta Miasta Elbląga i samego prezydenta Elbląga, pana WITOLDA WRÓBLEWSKIEGO; dzięki nim spotkania Elbląskiego Klubu będą mogły odbywać się w bezpłatnie udostępnionym pomieszczeniu w dostojnym RATUSZU STAROMIEJSKIM. Najbliższe spotkanie Elbląskiego Klubu Przyjaciół PDŚJ zaplanowano na 19 marca 2016 r. (sobota) Tego dnia o 15.00 w gościnnym Ratuszu Staromiejskim odbędzie się spotkanie z  PIOTREM ORZECHOWSKIM ze Sztumu, członkiem Klubu, który przedstawi prezentację i opowie o swoim Camino do Santiago de Compostela w 2013 roku.  W drugiej części spotkania omówione zostaną plany organizacyjne na najbliższe miesiące, w tym termin i trasę wspólnej wędrówki.  SERDECZNIE ZAPRASZAMY.

Animatorką Elbląskiego Klubu Przyjaciół Pomorskiej Drogi św. Jakuba została Tamara Frączkowska, kontakt: tel. 605 325 357, mail: mitaf@poczta.fm

Ryszard Wenta - kurator PDŚJ, tel. 606 505 562, mail: wentar@poczta.onet.pl

Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

Mapy
Kurs e-learningowy
Pogoda
Gry i zabawy
Agencja Reklamowa MiroArt Strony www Słupsk
Loading..
użytkowników online: