Pomorska Droga św. Jakuba

Pomorska Droga św. Jakuba

RECReate - rewitalizacja europejskiego szlaku kulturowego
na obszarze Południowego Bałtyku

Strona projektu w języju Polskim Project site in English

Imieniny: Cyriaka, Emiliana, Sylwiusza

Aktualności
RSS
Zapisz jako PDF
Zmień rozmiar tekstu

Spotkanie z Moniką Micksch – entuzjastka Camino ze środkowej Frankonii

Wtorek, 5 lipca 2016
Pomorska Droga św. Jakuba

3 lipca 2017 roku do Lęborka zawitała MONIKA MICKSCH z Ansbach w Środkowej Frankonii. Chciała się spotkać z przedstawicielami inicjatorów i opiekunów Pomorskiej Drogi św. Jakuba. Sama jest entuzjastką Camino, zaangażowaną w funkcjonowanie DER MITTELFRÄNKKISCHE JAKOBSWEG wiodącej z Norymbergii (Nürnberg) do Rothenburg.

Monika Micksch przez długie lata była radną wojewódzką, m.in. współpracującą w realizacji porozumienia samorządowych regionów Limousin (Francja), Środkowa Frankonia (Niemcy) oraz Pomorza (Polska), odznaczona przez prezydenta RP w 2012 roku Złotym Krzyżem Zasługi za aktywność na rzecz współpracy polsko-niemieckiej na poziomie  regionalnym, zwłaszcza  popularyzowanie polskich tradycji i kultury ludowej. Jest pod wrażeniem dokonanej rewitalizacji Pomorskiej Drogi św. Jakuba – od 4 lipca 2016 roku zamierza przez kilka dni zrobić rekonesans odcinków od Braniewa do Nowego Dworu Gdańskiego.

Podczas I konferencji dotyczącej dróg jakubowych, która odbyła się w kwietniu 2016 roku w Rothenburgu przedstawiła ogólną informację o Drodze Pomorskiej.   Spotkała się ona z dużym zainteresowaniem, stąd przekazała ustne zaproszenie na przyszłoroczną konferencję – zostało przyjęte z przychylnością przez ALICJĘ ZAJĄCZKOWSKĄ -   przewodniczącą grupy sterującej projektu „RECReate,  rewitalizacja europejskiego szlaku kulturowego na obszarze południowego Bałtyku – Pomorska Droga św. Jakuba”  oraz RYSZARDA WENTĘ – kuratora PDŚJ, przewodniczącego Kapituły PDŚJ.

Organizatorką spotkania, zarazem tłumaczką była DOROTA MUDLAFF, pucczanka mieszkająca i pracująca w Stein, na przedmieściach Norymbergii. Goście odwiedzili również lęborskie sanktuarium św. Jakuba Apostoła  oraz  funkcjonującą przy nim schronisko/albergue dla pielgrzymów. 

Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

Mapy
Kurs e-learningowy
Pogoda
Gry i zabawy
Agencja Reklamowa MiroArt Strony www Słupsk
Loading..
użytkowników online: