Pomorska Droga św. Jakuba

Pomorska Droga św. Jakuba

RECReate - rewitalizacja europejskiego szlaku kulturowego
na obszarze Południowego Bałtyku

Strona projektu w języju Polskim Project site in English

Imieniny: Cezarego, Wiktora, Konstancjusza

Aktualności
RSS
Zapisz jako PDF
Zmień rozmiar tekstu

Oficjalny paszport caminowicza już dostępny

Wtorek, 31 stycznia 2017
Pomorska Droga św. Jakuba

Od stycznia 2017 roku Lęborskie Stowarzyszenie św. Jakuba Apostoła w Lęborku rozprowadza polskojęzyczną wersję Paszportu Pielgrzyma, będącą, uzgodnionym z Dziekanem Katedry św. Jakuba w Santiago de Compostela, tłumaczeniem wersji hiszpańskiej obowiązującej w 2015 roku. Identyczne są: pierwsza strona ze zdjęciem św. Jakuba, „wnętrze” paszportu z miejscem na 48 pieczątek potwierdzających przebytą drogę, modlitwa pielgrzyma i błogosławieństwo pielgrzyma z Kodeksu Kaliksta oraz zdjęcie Katedry na ostatniej stronie.

Natomiast w ramach zgody Dziekana Katedry wprowadzono do Paszportu zmodyfikowane mapy europejskiej sieci Camino: na ogólnej mapie Dróg w Europie pokazano po raz pierwszy w oficjalnej wersji Paszportu również główne Drogi w Polsce. Zostały one szczegółowo przedstawione na dwóch kolejnych stronach Paszportu, gdzie różnymi kolorami ujęto przebieg wg stanu w 2015 roku aż 18 polskich odcinków/szlaków Drogi św. Jakuba.

Mapę Drogi św. Jakuba w Hiszpanii na dwóch kolejnych stronach pozostawiono taką  jak w wersji „katedralnej”, z przetłumaczeniem tylko napisów.

Ostatnia zmiana dotyczy informacji na ostatniej stronie, gdzie w  dolnej części, pod zdjęciem Katedry zamieszczono krótką informację o Lęborku, w którym skonkretyzował się pomysł rewitalizacji Pomorskiej Drogi  św. Jakuba w 2008 roku, oraz herb Lęborskiego Stowarzyszenia św. Jakuba (LSJ).

Należne podziękowania za pomoc w przygotowaniu i uzgodnieniu polskiej wersji Paszportu składamy o. Romanowi Wcisło MS z Monte do  Gozo oraz Stowarzyszeniu Przyjaciół Dróg św. Jakuba w Polsce (mapy).

Paszporty można nabywać w cenie 8 zł w miejscach bezpośrednich sprzedaży w Lęborku: w Stacji Kultura prowadzonej przez LOT Ziemia Lęborska – Łeba na lęborskim dworu PKP (ul. Dworcowa 8a) oraz w Sanktuarium św. Jakuba Apostoła w Lęborku, ul. Basztowa 8. Ponadto prowadzona jest sprzedaż pośrednia za pomocą zamówień internetowych. Można je składać na mail:                  paszport@re-create.pl , formularz zamówienia dostępny również na stronie Pomorskiej Drogi św. Jakuba www.przewodnik.re-create.pl/zamow-paszport-pielgrzyma/.

Wysyłka w ciągu 5 dni od daty przekazania wpłaty na konto LSJ  w PKO SA, I oddział w Lęborku, nr 27 1240 3800 1111 0000 4468 1012, kwoty za paszport (8 zł) oraz opłaty (znaczka) pocztowego, czyli przesyłka:

  • listem zwykłym 11.30 zł (paszport 8 zł  + znaczek 3,30 zł)
  • listem zwykłym priorytetem 12,10 zł (paszport 8 zł  + znaczek 4,10 zł)
  • listem poleconym 13,90 zł (paszport 8 zł  + znaczek 5,90 zł)
  • listem poleconym priorytetem 16,40zł (paszport 8 zł  + znaczek 8,40 zł)

W opisie PRZELEWU KONIECZNIE umieścić ADRES WYSYŁKI PASZPORTU, zwłaszcza, gdy adres właściciela konta jest inny niż adres wysyłki !

Do 1 koperty w powyższej opłacie podstawowej można umieścić do 10 paszportów, potem opłata ulega podwyższeniu. 

Możliwa jest wysyłka również za granicę Polski.

Opłaty do 50 gram - 1 paszport: 

5 zł list zwykły ekonomiczny
6 zł list zwykły priorytet
16 zł list polecony priorytet 

Opłaty do 100 gram - 2 paszporty:

9 zł list zwykły ekonomiczny
11,50 zł list zwykły priorytet
17,00 zł list polecony priorytet 

ZAMÓW PASZPORT PIELGRZYMA

W ramach zawartego porozumienia między LSJ a Katedrą w Santiago de Compostela z tytułu sprzedaży każdego egzemplarza Paszportu zostaje odprowadzone 80 eurocentów (ok. 3,60 zł) na konto Biura Pielgrzyma w Santiago.

Ryszard Wenta

kurator Pomorskiej Drogi św. Jakuba

tel. 606 505 562

Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

Mapy
Kurs e-learningowy
Pogoda
Gry i zabawy
Agencja Reklamowa MiroArt Strony www Słupsk
Loading..
użytkowników online: