Pomorska Droga św. Jakuba

Pomorska Droga św. Jakuba

RECReate - rewitalizacja europejskiego szlaku kulturowego
na obszarze Południowego Bałtyku

Strona projektu w języju Polskim Project site in English

Imieniny: Luby, Wacława, Salomona

Aktualności
RSS
Zapisz jako PDF
Zmień rozmiar tekstu

Województwo pomorskie przystąpi do Europejskiej Federacji Dróg św. Jakuba z Composteli

Czwartek, 2 marca 2017
Pomorska Droga św. Jakuba

Województwo pomorskie przystąpi w charakterze członka do Europejskiej Federacji Dróg św. Jakuba z Composteli z siedzibą w Le Puy-en-Velay (Francja). Tak zdecydowali radni podczas sesji sejmiku 27 lutego 2017 r. Ideę Drogi św. Jakuba podczas sesji przedstawiła Radna Sejmiku oraz Doradca Burmistrza Lęborka Alicja Zajączkowska.

Europejska Federacja Dróg św. Jakuba z Composteli to stowarzyszenie, które zrzesza europejskie społeczności lokalne wokół wspólnej, kulturowej i turystycznej promocji szlaku w odniesieniu do dziedzictwa kulturowego. Zostało zawiązane w 2011 r. przez Hiszpanię, Francję i Portugalię. Jego członkami są wszystkie kraje na drodze z Litwy do Santiago de Compostela promujące najstarszy szlak kulturowy Rady Europy.

Członkostwo naszego regionu w stowarzyszeniu wiąże się z możliwością szerszej współpracy na polu turystyki z regionami oraz zwiększa szansę na wspólne ubieganie się o dotacje z programów Unii Europejskiej i Rady Europy. Członkostwo w stowarzyszeniu to także szansa wpisania Pomorskiej Drogi Św. Jakuba do szlaków kulturowych Rady Europy, jak również zwiększenie wpływu na sposób przedstawiania polskiej drogi św. Jakuba w zagranicznych centrach turystycznych dzięki powiązaniu stowarzyszenia z UNESCO.

Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

Mapy
Kurs e-learningowy
Pogoda
Gry i zabawy
Agencja Reklamowa MiroArt Strony www Słupsk
Loading..
użytkowników online: