Pomorska Droga św. Jakuba

Pomorska Droga św. Jakuba

RECReate - rewitalizacja europejskiego szlaku kulturowego
na obszarze Południowego Bałtyku

Strona projektu w języju Polskim Project site in English

Imieniny: Luby, Wacława, Salomona

Aktualności
RSS
Zapisz jako PDF
Zmień rozmiar tekstu

Camino - moja droga

Piątek, 17 marca 2017
Pomorska Droga św. Jakuba

21 marca o godz. 18 w Ratuszu Staromiejskim przy ul. Stary Rynek 25 w Elblągu odbędzie się spotkanie, którego organizatorem jest Elbląski Klub Przyjaciół Pomorskiej Drogi św. Jakuba. Na spotkaniu Anna Przybyła (członek Klubu) przedstawi prezentację CAMINO - MOJA DROGA. Będzie to opowieść ilustrowana zdjęciami pani Ani z jej samotnej, pierwszej, prawie 300 kilometrowej, wędrówki szlakiem Camino de Santiago (Droga św. Jakuba) w Hiszpanii w 2016 roku.

Celem szlaku Camino de Santiago jest Katedra św. Jakuba w Santiago, mieście leżącym na płn-zach. krańcu Hiszpanii. W Katedrze spoczywają, odnalezione w IX wieku, szczątki św. Jakuba. Od IX wieku szlakiem tym wędrowali chrześcijańscy pielgrzymi. Obecnie wędrują nim ludzie różnych wyznań, różnych kultur, ze wszystkich kontynentów.
Po dojściu do Santiago pani Ania była jeszcze na "Końcu świata" tj. na Przylądku Finisterra nad Oceanem Atlantyckim. Średniowieczni pielgrzymi tutaj kończyli swoją pielgrzymkę szlakiem Camino de Santiago i zabierali do domu muszlę z Oceanu Atlantyckiego stanowiącą dowód, że dotarli do celu swojej pielgrzymki. Dlatego muszla stała sie symbolem szlaku Camino de Santiago i jego znakiem rozpoznawczym dla wędrujących.
 

 

Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

Mapy
Kurs e-learningowy
Pogoda
Gry i zabawy
Agencja Reklamowa MiroArt Strony www Słupsk
Loading..
użytkowników online: