Pomorska Droga św. Jakuba

Pomorska Droga św. Jakuba

RECReate - rewitalizacja europejskiego szlaku kulturowego
na obszarze Południowego Bałtyku

Strona projektu w języju Polskim Project site in English

Imieniny: Fabiana, Sebastiana, Dobroniegi

Aktualności
RSS
Zapisz jako PDF
Zmień rozmiar tekstu

III sesja Parlamentu Jakubowego w dniu 22 kwietnia 2017 w Częstochowie

Wtorek, 18 kwietnia 2017
Pomorska Droga św. Jakuba

W uzgodnieniu z biskupem Krzysztofem Zadarko, przewodniczącym Rady do spraw Migracji, Turystyki i Pielgrzymek Konferencji Episkopatu Polski w sobotę, 22 kwietnia, o godz. 14:00 w Częstochowie, w sali św. Józefa na Jasnej Górze odbędzie się kolejne spotkanie zgromadzenia Parlamentu Jakubowego.

Podczas III sesji Parlamentu (poprzednie dwie odbyły się w 2016 roku we Wrocławiu i w Krakowie) odbędzie się dyskusja nt. potrzeby i form opieki duszpasterskiej Kościoła instytucjonalnego nad Camino i caminowiczami w Polsce. Poza tym kontynuowane będą rozmowy dotyczące   struktury, zadań i reprezentacji Parlamentu Jakubowego, do udziału w pracach którego zaproszeni są przedstawiciele  wszystkich działających w Polsce organizacji, instytucji, podmiotów i grup nieformalnych pracujących przy utrzymaniu i promocji Drogi św. Jakuba. Formą doraźną mógłby być np. 5-7 osobowy sekretariat Parlamentu.

Ze środowiska związanego z Pomorską Drogą św. Jakuba w poprzednich sesjach Parlamentu uczestniczyli przedstawiciele:  Miasta Lęborka (opiekuna PDSJ z tytułu zapewnienia trwałości efektów unijnego projektu RECReate), Kapituły Pomorskiej Drogi św. Jakuba, Parafii św. Jakuba Ap. w Lęborku, Klubów Przyjaciół Pomorskiej Drogi św. Jakuba w Elblągu i Gdańsku oraz Zachodniopomorskiego Urzędu Marszałkowskiego.

Zgromadzenie Parlamentu Jakubowego w Częstochowie odbędzie się równolegle do trwającej cały dzień 22 kwietnia 2017 roku dorocznej Pielgrzymki Bractw i Parafii św. Jakuba na Jasną Górę

Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

Mapy
Kurs e-learningowy
Pogoda
Gry i zabawy
Agencja Reklamowa MiroArt Strony www Słupsk
Loading..
użytkowników online: