Pomorska Droga św. Jakuba

Pomorska Droga św. Jakuba

RECReate - rewitalizacja europejskiego szlaku kulturowego
na obszarze Południowego Bałtyku

Strona projektu w języju Polskim Project site in English

Imieniny: Cyriaka, Emiliana, Sylwiusza

Aktualności
RSS
Zapisz jako PDF
Zmień rozmiar tekstu

V międzynarodowa Pielgrzymka Pomorską Drogą św. Jakuba

Poniedziałek, 26 czerwca 2017
Pomorska Droga św. Jakuba

Od 9 do 11 czerwca 2017 roku 44 pielgrzymów przemierzało Pomorską Drogę św. Jakuba Apostoła na Litwie. Uczestnicy z Polski (Ciechanów, Gdańsk, Gdynia, Główczyce, Kępice, Koszalin, Lębork, Słupsk) oraz z Litwy przybyli autokarem w piątek do Kalwarii Żmudzkiej, gdzie uczestniczyli w mszy św. w barokowym kościele Najświętszej Maryi Panny oraz przeszli kilka stacji Kalwarii Żmudzkiej. Potem zatrzymano się w Kartenie, gdzie wędrowców przywitał i gościł miejscowy zespół folklorystyczny.

Kolejny dzień to Kretinga i Kłajpeda, pod opieka franciszkanów, oraz Mierzeja Kurońska, z wejściem na wzgórze Ragan oraz odwiedzeniem Joudkrante i Nidy przy granicy z Obwodem Kaliningradzkim.  W niedzielę powrót, z odwiedzeniem Telsiai, Varniai (stolicy Żmudzi) oraz Kiejdan.

Głównym organizatorem międzynarodowych pielgrzymek jest Tadeusz Krawczyk. Tegorocznym współorganizatorem był Juozas Pelionis, przyjaciel Pomorskiej Camino, wspierała go Grażyna Baniene. Natomiast patronat honorowy objęli w tym roku marszałek województwa pomorskiego, marszałek województwa zachodniopomorskiego, starosta lęborski, burmistrz miasta Lęborka i mer miasta Kretyngi.

Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

Mapy
Kurs e-learningowy
Pogoda
Gry i zabawy
Agencja Reklamowa MiroArt Strony www Słupsk
Loading..
użytkowników online: