Pomorska Droga św. Jakuba

Pomorska Droga św. Jakuba

RECReate - rewitalizacja europejskiego szlaku kulturowego
na obszarze Południowego Bałtyku

Strona projektu w języju Polskim Project site in English

Imieniny: Ildefonsa, Rajmunda, Klemensa

Aktualności
RSS
Zapisz jako PDF
Zmień rozmiar tekstu

Niemiecki przewodnik po Via Baltica

Piątek, 14 lipca 2017
Pomorska Droga św. Jakuba

W 2005 r. Przyjaciele Dróg św. Jakuba w Północnych Niemczech (Freudeskreis der Jakobswege in Norddeutschland) rozpoczęli tworzenie i znakowanie Drogi św. Jakuba w północnej części Niemiec zgodnie z historycznymi szlakami i uwarunkowaniami terenu i przyrody. Do tych działań dołączyło Niemieckie Stowarzyszenie św. Jakuba (Deutsche St. Jakobus-Gesellschaft). Via Baltica jest jednym z głównych szlaków. Najdłuższą trasą jest szlak prowadzący ze Świnoujścia przez Greifswald – Rostock – Wismar – Lübeck – Hamburg – Bremen oraz Osnabrück do Münster, co razem daje około 850 km i jest jednym ze szlaków z najlepszą infrastrukturą. Przykładem może być fakt, iż na tym szlaku znajduje się około 80 hosteli non-profit dla pielgrzymów, w których pielgrzymi płacą za noc od 0 do 10 euro.

Jedynym przewodnikiem po tym odcinku drogi jest Pilgern auf der Via Baltica – pielgrzymowanie po Via Baltica. Jest to przewodnik pielgrzyma po niemieckiej części bałtycko-westwaldzkiej Drogi św. Jakuba ze Świnoujścia do Münster. Autorem przewodnika jest Bernhard Weber, www.via-baltica-verlag.de

Przewodnik został wydrukowany w kolorze w solidnej miękkiej obwolucie, zawiera 142 strony z 113 fotografiami, 40 propozycji etapów ze szczegółowymi opisami przebiegu, mapę dla każdego etapu, dobre rady i wskazówki dla pielgrzymów, zachętę do dalszego pielgrzymowania jako duchowego przeżycia, impuls duchowy na każdy etap, informację o 80 hostelach non-profit (Pilgerherbergen) oraz rozdział o tle historycznym, a także dodatkowe informacje dla pielgrzymujących na rowerach.

Przewodnik waży zaledwie 200 g i mieści się w kieszeni (20x11cm).

Cena to 19,70 euro brutto plus koszty dostawy (międzynarodowej około 4,50 euro – dla zamówień powyżej 100 euro, dostawa gratis).

Powiązane strony: www.via-baltica-verlag.de, http://www.via-baltica-verlag.de/inhalt.htm, http://www.via-baltica-verlag.de/aktual.htm

Paszporty Pielgrzyma: Pielgrzymi potrzebują paszportu w hostelach non-profit. Via Baltica Verlag prowadzi sprzedaż paszportów z miejscem na 50 pieczątek w cenie 3,50 euro brutto.

Zarówno przewodnik jak i paszporty można zamawiać poprzez formularz na: http://www.via-baltica-verlag.de/bestell.htm . Jeżeli pojawi się problem z formularzem, można także zamawiać bezpośrednio drogą mailową bernhard.weber@via-baltica-verlag.de .

Przewodnik istnieje także w formie e-booka. Wersja kompletna dostępna jest w cenie 15,90 euro, część 1 (Świnoujście-Rostock 4,40 euro), część 2 (Rostock - Lübeck, 3,30 euro), część 3 (Lübeck - Brema, 4,50 euro), część 4 (Brema - Münster, 5,10 euro). Listę hosteli non-profit wraz z danymi kontaktowymi możliwy do ściągnięcia w cenie 5 euro.

Wszystkie produkty można ściągnąć z http://www.via-baltica-verlag.de/bestell_digital.html .

O autorze: Bernhard Weber jest pielgrzymem. w 2005 roku powołał do życia i koordynował Freundeskreis der Jakobswege in Norddeutschland. Via baltica została stworzona i oznakowana w nwiązaniu do jego propozycji i pomysły. W późniejszym czasie był pierwszym komisarzem Niemieckiego Stowarzyszenia św. Jakuba na Północne Niemcy. Obecnie jest komisarzem Via Baltica w regionie Mecklenburg-Vorpommern (Świnoujście - Lübeck) i na swojej stronie publikuje aktualizacje z tej trasy.

Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

Mapy
Kurs e-learningowy
Pogoda
Gry i zabawy
Agencja Reklamowa MiroArt Strony www Słupsk
Loading..
użytkowników online: