Pomorska Droga św. Jakuba

Pomorska Droga św. Jakuba

RECReate - rewitalizacja europejskiego szlaku kulturowego
na obszarze Południowego Bałtyku

Strona projektu w języju Polskim Project site in English

Imieniny: Marii Magdaleny, Teodozji, Maksyma

Aktualności
RSS
Zapisz jako PDF
Zmień rozmiar tekstu

Wędrówka Pomorską Drogą św. Jakuba z Próchnika do Elbląga

Wtorek, 8 sierpnia 2017
Pomorska Droga św. Jakuba

Elbląski Klub Przyjaciół Pomorskiej Drogi św. Jakuba zaprasza w sobotę 12 sierpnia 2017 roku na wspólną wędrówkę Pomorską Drogą św. Jakuba z Próchnika do Elbląga. Zapraszamy wszystkich! Każdy z uczestników otrzyma bezpłatnie Paszport pielgrzyma Pomorskiej Drogi. Kto wędrował z nami wcześniej i ma już Paszport, zabiera go oczywiście ze sobą. Spotykamy się o godz. 9.30 przed kościołem pw. św. Antoniego z Padwy w Próchniku. Przed nami 18 km pięknej drogi, w spokojnym tempie.

Bierzemy ze sobą wygodne buty, coś do picia i do jedzenia, czapeczkę na głowę i sami jesteśmy odpowiedzialni za swoje bezpieczeństwo. Pójdziemy przez piękne tereny Szwajcarii Próchnickiej i Bażantarni.Wędrówkę zakończymy przy Katedrze pw. św. Mikołaja Patrona Elbląga. W Katedrze czeka na nas piękna niespodzianka - stary wizerunek św. Jakuba. Do Próchnika można dojechać z Elbląga miejskim autobusem nr 12, który odjeżdża z Pl. Słowiańskiego o godz. 8.44, z ul. Królewiecka, przy os. Metalowców o godz. 8.59.
To juz czwarta w tym roku wędróka Pomorską Drogą organizowana przez nasz Klub. Zaczęlismy przy wschodniej granicy Polski w Braniewie i planujemy dojść do Niedźwiedzicy.

Następne dwie wędrówki odbędą się we wrześniu (Elbląg - Nowy Dwór Gdański) i w października (Nowy Dwór Gdański - Niedźwiedzica). Każdy kto przejdzie Pomorską Drogą od Braniewa do Niedźwiedzicy otrzyma BRĄZOWĄ ODZNAKĘ Pomorskiej Drogi św. Jakuba!

Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

Mapy
Kurs e-learningowy
Pogoda
Gry i zabawy
Agencja Reklamowa MiroArt Strony www Słupsk
Loading..
użytkowników online: