Pomorska Droga św. Jakuba

Pomorska Droga św. Jakuba

RECReate - rewitalizacja europejskiego szlaku kulturowego
na obszarze Południowego Bałtyku

Strona projektu w języju Polskim Project site in English

Imieniny: Ildefonsa, Rajmunda, Klemensa

Aktualności
RSS
Zapisz jako PDF
Zmień rozmiar tekstu

Ostatnia, szósta wędrówka z Elbląskim Klubem Przyjaciół Pomorskiej Drogi św. Jakuba

Czwartek, 5 października 2017
Pomorska Droga św. Jakuba

Elbląski Klub Przyjaciół Pomorskiej Drogi św. Jakuba zaprasza na, szóstą, ostatnią już w tym roku, wspólną wędrówkę. W sobotę 7 października 2017 (sobota) powędrujemy Pomorską Drogą św. Jakuba z NOWEGO DWORU GDAŃSKIEGO do NIEDŹWIEDZICY. Zapraszamy wszystkich!

Każdy z Was otrzyma bezpłatnie paszport pielgrzyma Pomorskiej Drogi. Kto wędrował z nami wcześniej i ma już Paszport, zabiera go oczywiście ze sobą. Spotykamy się na dworcu autobusowym w Elblągu, skąd o godz. 8.00 odjeżdżamy autobusem PKS do Nowego Dworu Gdańskiego. Można do nas dołączyć na dworcu autobusowym w Nowym Dworze Gdańskim, skąd ruszymy do Niedźwiedzicy o godz. 8.45. Przed nami długa, bo 26 kilometrowa wędrówka. Damy radę - pójdziemy w spokojnym tempie i będziemy odpoczywać co kilka kilometrów. Bierzemy ze sobą wygodne buty, coś do picia i do jedzenia, czapeczkę na głowę i sami jesteśmy odpowiedzialni za swoje bezpieczeństwo. Powędrujemy przez Żuławy, będzie trochę asfaltu. Czeka na nas kilka pięknych miejsc. Most "trzech kościołów". Malowniczy kościół pw. św. Jakuba w Tui. Bardzo interesujący cmentarz menonicki. Wędrówkę zakończymy w kościele pw. św. Jakuba w Niedźwiedzicy. Potem dojdziemy jeszcze do przystanku autobusowego w Dworkowie skąd pojedziemy do Elbląga. W Elblągu będziemy ok. godz. 19.
W Niedźwiedzicy zakończymy tegoroczny cykl wędrówek Pomorską Drogą św. Jakuba.
Każdy kto przejdzie Pomorską Drogą od Braniewa do Niedźwiedzicy otrzyma BRĄZOWĄ ODZNAKĘ Pomorskiej Drogi św. Jakuba! Czekamy na Was!
 

Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

Mapy
Kurs e-learningowy
Pogoda
Gry i zabawy
Agencja Reklamowa MiroArt Strony www Słupsk
Loading..
użytkowników online: