Pomorska Droga św. Jakuba

Pomorska Droga św. Jakuba

RECReate - rewitalizacja europejskiego szlaku kulturowego
na obszarze Południowego Bałtyku

Strona projektu w języju Polskim Project site in English

Imieniny: Marii Magdaleny, Teodozji, Maksyma

Aktualności
RSS
Zapisz jako PDF
Zmień rozmiar tekstu

Certyfikaty przebycia drogi św. Jakuba w Polsce czekają na pielgrzymów w katedrach św. Jakuba w Szczecinie i Görlitz

Środa, 2 maja 2018
Pomorska Droga św. Jakuba

Pielgrzymi, którzy udokumentują w swoich paszportach pielgrzyma, że przebyli przynajmniej 100 km pieszo lub 200 km rowerem bezpośrednio przed katedrą św. Jakuba Ap. w Szczecinie lub katedrą św. Jakuba Ap. w Görlitz/Zgorzelcu mogą otrzymać „od ręki” Certyfikat przebycia Drogi św. Jakuba w Polsce.

Będzie on wydawany w obu Katedrach w ustalonych godzinach pracy punktów obsługi turystów/pielgrzymów, za dobrowolną opłatą pokrywającą koszt druku i rozprowadzania (wskazane co najmniej 5 zł) oraz po wypełnieniu anonimowej Ankiety o odbytej pielgrzymce i funkcjonowaniu Drogi św. Jakuba w Polsce. Certyfikaty są dwustronne i dwujęzyczne – po polsku i po angielsku.

Zasady przyznawania Certyfikatów oraz Ankiety dla odbiorców Certyfikatu w załączeniu.

Potrzeba przyznawania Certyfikatu jest jednym z wniosków grupy ds. duszpasterskich Parlamentu Jakubowego, który 9 grudnia 2017 roku obradował w Toruniu. Przygotowali go wspólnie odpowiedzialni za Stowarzyszenie „Przyjaciele Dróg św. Jakuba w Polsce” oraz Kapitułę Pomorskiej Drogi św. Jakuba, we współpracy z rektorami wspomnianych Katedr św. JakubaAp, członkami Parlamentu Jakubowego i Klubów Przyjaciół Pomorskiej Drogi oraz niezrzeszonymi caminowiczami. Projekt graficzny Certyfikatu jest autorstwa Joanny Stolc z agencji MiroArt w Lęborku, wersję angielską dokumentów przygotowała Justyna Kosecka z Ząbek.

Dziękujemy serdecznie wszystkim za współpracę, z nadzieją na spotkanie się na szlaku i życzeniami „dobrej Drogi - buen Camino”. Emil Mendyk i Ryszard Wenta.

Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

Mapy
Kurs e-learningowy
Pogoda
Gry i zabawy
Agencja Reklamowa MiroArt Strony www Słupsk
Loading..
użytkowników online: