Pomorska Droga św. Jakuba

Pomorska Droga św. Jakuba

RECReate - rewitalizacja europejskiego szlaku kulturowego
na obszarze Południowego Bałtyku

Strona projektu w języju Polskim Project site in English

Imieniny: Marii Magdaleny, Teodozji, Maksyma

Aktualności
RSS
Zapisz jako PDF
Zmień rozmiar tekstu

O PIELGRZYMCE DO SANTIAGO DE COMPOSTELA NA RATY

Poniedziałek, 14 maja 2018
Pomorska Droga św. Jakuba

Lęborski Klub Przyjaciół Pomorskiej Drogi św. Jakuba zaprasza na kolejne spotkanie w czwartek 17 maja o GODZ. 18.45 (po wieczornej Mszy św.) do auli w Domu Parafialnym przy sanktuarium św. Jakuba w Lęborku.

Dwaj członkowie Klubu - Kazimierz Bistroń i Tadeusz Pęk opowiedzą o swoim pielgrzymowaniu do grobu Apostoła w Santiago de Compostela Drogą Francuską na raty. Dotarli do celu mimo licznych ograniczeń, przez trzy lata pokonując co roku po ok. 300 kilometrów. Z Polski wyjeżdżali samochodem, odwiedzając przy okazji znane i lokalne sanktuaria. Podzielą się swoimi przeżyciami, pokonywanymi trudnościami i przeżywanymi radościami, wszystko ilustrując ciekawymi zdęciami.

W drugiej części spotkania będzie ustalenie terminów wspólnego pielgrzymowania Pomorską Droga św. Jakuba – pierwsze przejście już 26 maja (sobota), od progu sanktuarium św. Jakuba w Lęborku, przez Nową Wieś Lęborską, Wilkowo do kościoła św. Marii Magdaleny w Garczegorzu (11,5 km). Przejście będzie połączone z odnowieniem i uzupełnieniem oznakowania szlaku muszlami i żółtymi strzałkami oraz spotkaniem z proboszczem parafii ks. Czesławem Kuberą, organizatorem m.in. ekstremalnej Jakubowej Drogi Krzyżowej Garczegorze - Łeba.

Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

Mapy
Kurs e-learningowy
Pogoda
Gry i zabawy
Agencja Reklamowa MiroArt Strony www Słupsk
Loading..
użytkowników online: