Pomorska Droga św. Jakuba

Pomorska Droga św. Jakuba

RECReate - rewitalizacja europejskiego szlaku kulturowego
na obszarze Południowego Bałtyku

Strona projektu w języju Polskim Project site in English

Imieniny: Marcelego, Włodzimierza, Walerego

Aktualności
RSS
Zapisz jako PDF
Zmień rozmiar tekstu

Coraz więcej Caminowiczów korzysta z polskojęzycznych paszportów pielgrzyma rozprowadzanych przez Lębork

Poniedziałek, 6 sierpnia 2018
Pomorska Droga św. Jakuba

31 stycznia 2017 roku podczas spotkania Kapituły Pomorskiej Drogi św. Jakuba rozpoczęto rozprowadzanie polskojęzycznych paszportów pielgrzyma uzgodnionych z Dziekanem Katedry w Santiago de Compostela i akceptowanych przez Biuro Pielgrzyma w Santiago przy wydawaniu campostelek. Łącznie rozprowadzono ich w ubiegłym roku 1.207 sztuki, z czego w sprzedaży bezpośredniej 123 egzemplarze a 1084 w sprzedaży wysyłkowej za pośrednictwem formularzy zamówień umieszczonych na stronach Pomorskiej Drogi św. Jakuba (www.re-create.pl) oraz Lęborskiego Stowarzyszenia św. Jakuba (www.stowarzyszenie.trim.pl), które formalnie prowadzi dystrybucję paszportów.

Sprzedaż paszportów intensywnie wzrasta. Do końca lipca 2017 roku sprzedano ich 720 sztuk - w tym roku przez siedem miesięcy już 1.166 sztuk, więcej aż o 446 od analogicznego okresu ubiegłego roku (+ 62%).

Fakt, że paszporty cieszą się coraz większą popularnością wśród polskich caminowiczów pośrednio pokazuje odniesienie wielkości ich sprzedaży do liczby Polaków, którzy dotarli do Santiago de Compostela i odebrali w Biurze Pielgrzyma compostelki. W 2017 roku było ich do 31 lipca aż 2.477 osób, co przy sprzedaży 720 paszportów daje wskaźnik 29%. Według informacji otrzymanych od Piotra Drzewieckiego, prowadzącego stronę Camino de la Vida (www.caminodelavida.pl) w tym roku do końca lipca do Santiago de Compostela dotarło 2.372 Polaków (o 100 caminowiczów mniej niż w 2017 roku) – co przy sprzedaży w tym okresie 1.166 paszportów daje wskaźnik porównawczy aż 49% (+ 20%).

Polskie paszporty pielgrzyma stanowią dobrą promocję Dróg św. Jakuba w Polsce przez pokazanie na załączonych mapach, że są one włączone w europejską sieć Camino prowadzącą do grobu św. Jakuba Apostoła w Santiago de Compostela. Są wykorzystywane także przez pielgrzymów korzystających z szlaków jakubowych w Polsce, w tym coraz częściej również przez obcokrajowców.  Odpowiedzialnym za ich rozprowadzanie jest Ryszard Wenta, kurator Pomorskiej Drogi a jednocześnie członek Lęborskiego Stowarzyszenia św. Jakuba Apostoła.

Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

Mapy
Kurs e-learningowy
Pogoda
Gry i zabawy
Agencja Reklamowa MiroArt Strony www Słupsk
Loading..
użytkowników online: