Pomorska Droga św. Jakuba

Pomorska Droga św. Jakuba

RECReate - rewitalizacja europejskiego szlaku kulturowego
na obszarze Południowego Bałtyku

Strona projektu w języju Polskim Project site in English

Imieniny: Bereniki, Waleriana, Jadwigi

Aktualności
RSS
Zapisz jako PDF
Zmień rozmiar tekstu

Zaproszenie na konferencję w Toruniu

Wtorek, 8 października 2019
Pomorska Droga św. Jakuba

Komitet organizacyjny oraz Bractwo św. Jakuba w Toruniu serdecznie zapraszają 19 października 2019, sobota, do Toruniu na MIĘDZYNARODOWĄ KONFERENCJĘ „CAMINO DE SANTIAGO: NOWE SZANSE, STARE WYZWANIA"

Będzie okazja do wymiany refleksji na temat Camino de Santiago z różnych punktów widzenia: historycznego, teologicznego, socjologicznego, kulturowego. W ramach konferencji usłyszymy także przedstawicieli bractw z Chorwacji i Irlandii oraz trzech reprezentantów Komitetu Ekspertów Camino działającego przy rządzie Galicji i współpracujących z UNESCO: prof. Adeline Rucquoi z Paryża, prof. Paolo Caucci z Perugi, ks. prof. Eamon Conwaya z Limerick czy prof. Jose L. Gonzalez Lopo z Santiago de Compostela. Wszystkie te wystąpienia zagranicznych gości będą tłumaczone. Będzie okazja, aby uczestniczyć w wernisażu wystawy "Kardiogramy Camino" autorstwa Artura Majki z Paryża czy zdjęć p. Jana Gać, ale także wziąć udział w dyskusji na temat książek ukazujących się na temat Camino de Santiago w Polsce w ostatnich latach (panel, który poprowadzi ks. Dariusz Doburzyński).

W załączniku znajdą Państwo najnowszy plan konferencji oraz streszczenia zgłoszonych referatów. Zachęcam, aby zaplanować swój pobyt w taki sposób, aby wziąć udział w piątkowym "Forum Ekonomicznym Camino Polaco" (http://caminopolaco.pl/?p=904), które będzie okazją przede wszystkim do dialogu nt. przyszłości Szlaku, ale także poznania podmiotów gospodarczych wspierających pielgrzymów, wydawnictwa dot. pielgrzymowania, przedstawicieli bractw, instytucji. Rozpoczynamy Forum w piątek 18 października o godz. 10:00, a zakończy się ok. 14:00. Zachęcam Bractwa Jakubowe, aby wystawiły się ze swoimi publikacjami, ulotkami, produktami. Dla chętnych w godzinach popołudniowych zaplanowaliśmy zwiedzanie Torunia wraz z przewodnikiem (bezpłatne dla uczestników konferencji) - 2h spacer oraz wizyta w Muzeum Piernika. Prosiłbym o zgłaszanie drogą emailową chętnych do tej atrakcji (na adres sekretarza konferencji, p. Karoliny Iwan: karolina.iwan11@gmail.com).

W sobotę 19 października rozpoczynamy konferencję mszą św., której będzie przewodniczył bp Krzysztof Zadarko. Początek o godz. 7:30 w kaplicy Wyższego Seminarium Duchownego w Toruniu przy pl. Frelichowskiego 1. Zachęcam, aby reprezentanci Bractw przybyli na tę mszę św. w swoich strojach. Po Mszy sw. zapraszamy na śniadanie do Centrum Dialogu (obok Seminarium), a następnie na obrady.

Noclegi: blisko miejsca obrad znajduje się "Dom Pielgrzyma" (http://dompielgrzymawtoruniu.pl/), który oferuje atrakcyjne ceny, ale także w odległości 10 min drogi jest hotel Meeting*** czy Hotel Uniwersytecki**.

Konferencja jest bezpłatna, ale prosimy o rejestrację uczestników.

W imieniu organizatorów, którymi są  Wydział Teologiczny Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Instytut Geografii Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie

ks. dr hab. Piotr Roszak, prof. UMK 

Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

Mapy
Kurs e-learningowy
Pogoda
Gry i zabawy
Agencja Reklamowa MiroArt Strony www Słupsk
Loading..
użytkowników online: