Pomorska Droga św. Jakuba

Pomorska Droga św. Jakuba

RECReate - rewitalizacja europejskiego szlaku kulturowego
na obszarze Południowego Bałtyku

Strona projektu w języju Polskim Project site in English

Imieniny: Marii Magdaleny, Teodozji, Maksyma

Gmina Miasto Lębork
Zapisz jako PDF
Zmień rozmiar tekstu

Lębork to miasto w zachodniej części województwa pomorskiego , a także stolica powiatu, zajmuje obszar 18 km2 , jest zamieszkałe przez ok. 36 tysięcy mieszkańców.  Siła Lęborka tkwi w jego położeniu na terenie tzw. Błękitnej Krainy. Naturalne ukształtowanie terenu, mnóstwo zieleni, bliskość morza i jeziora Lubowidz pozwalają spędzić wolny czas na spacerach, wędrówkach pieszych i rowerowych, wędkowaniu czy żeglowaniu. Do dyspozycji turysty jest pływalnia kryta „Rafa”, korty tenisowe, Skate Park, kręgielnia, nowoczesne hale sportowe, stadion piłkarski oraz oddana do użytku w 2006 roku Miejska Hala Sportowa.

Lębork jest także miastem kultury i zabytków, prężnie działa Muzeum oraz Miejska Biblioteka Publiczna, organizujące wiele wydarzeń kulturalnych, wystaw sztuki współczesnej czy konkursów literackich. Wizytówką miasta jest ul. Staromiejska z kamieniczkami z przełomu XIX i XX wieku. Warto zobaczyć lęborskie obwarowania średniowieczne, gotycki zamek, sanktuarium św. Jakuba z XIV wieku, młyn z przełomu XIV i XV wieku i spichlerz solny z wieku XVI, ratusz w neogotyckim stylu oraz kościół NMP Królowej polski z 1870 roku.

Lębork jest miastem, w którym nie można się nudzić. Pracownicy Urzędu Miejskiego w Lęborku współuczestniczą w organizowaniu wydarzeń cyklicznych, np. Jarmarku św. Jakuba, w ramach którego odbywa się Zjazd Jakubów oraz liczne występy lokalnych grup taneczno-muzycznych, a także gwiazd polskiej estrady.

Projekt „RECReate - rewitalizacja europejskiego szlaku kulturowego na obszarze Południowego Bałtyku - Pomorski Szlak św. Jakuba” realizują pracownicy Wydziału Promocji i Kultury. Wydział zajmuje się szeroko pojęta współpracą zagraniczną oraz realizacją projektów europejskich.

Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

Mapy
Kurs e-learningowy
Pogoda
Gry i zabawy
Agencja Reklamowa MiroArt Strony www Słupsk
Loading..
użytkowników online: