Pomorska Droga św. Jakuba

Pomorska Droga św. Jakuba

RECReate - rewitalizacja europejskiego szlaku kulturowego
na obszarze Południowego Bałtyku

Strona projektu w języju Polskim Project site in English

Imieniny: Ildefonsa, Rajmunda, Klemensa

Samorząd Województwa Pomorskiego
Zapisz jako PDF
Zmień rozmiar tekstu

Departament realizuje  działania w zakresie „Strategii Rozwoju Turystyki w Województwie Pomorskim”, współdziała z właściwymi organami, instytucjami i stowarzyszeniami w zakresie rozwoju turystyki, współpracuje z Pomorską Regionalną Organizacją Turystyczną, podmiotami turystycznymi nie zrzeszonymi w PROT, Lokalnymi Organizacjami Turystycznymi Województwa Pomorskiego. Z działań wynikających z Ustawy o usługach turystycznych realizuje m.in. zadania związane z kategoryzacją obiektów hotelarskich,  organizuje i nadzoruje prace komisji egzaminacyjnej dla kandydatów na przewodników turystycznych i pilotów wycieczek, prowadzi ewidencję organizatorów i pośredników turystycznych.

Dzięki pozyskiwanym środkom zewnętrznym realizuje projekty o zasięgu krajowym, jak i międzynarodowym. Ruszyła turystyczna kampania promocyjna Województwa Pomorskiego „Pomorskie nabierz kolorów”, skierowana do turystów krajowych. Kampania jest działaniem promocyjnym, budującym wizerunek Województwa Pomorskiego jako destynację zapraszającą cały rok różnorodną ofertą turystyczną.

Drugim projektem finansowanym ze środków UE jest Zintegrowany System Informacji Turystycznej, którego celem jest udostępnienie aktualnej informacji turystycznej w wielu punktach regionu, poprzez emisję portalu internetowego, jego wersji mapowej w 245 infomatach. Centrum Zarządzania IT planuje się zlokalizować w Bramie Wyżynnej, która pełnić będzie funkcje Regionalnego Centrum Informacji Turystycznej.

Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

Mapy
Kurs e-learningowy
Pogoda
Gry i zabawy
Agencja Reklamowa MiroArt Strony www Słupsk
Loading..
użytkowników online: