Pomorska Droga św. Jakuba

Pomorska Droga św. Jakuba

RECReate - rewitalizacja europejskiego szlaku kulturowego
na obszarze Południowego Bałtyku

Strona projektu w języju Polskim Project site in English

Imieniny: Klotyldy, Leszka, Tamary

Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych Okręgu Kretinga
Zapisz jako PDF
Zmień rozmiar tekstu

Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych Okręgu Kretinga to organizacja pozarządowa, zarejestrowana jako stowarzyszenie non-profit. Stowarzyszenie mieści się w samym sercu miasta, niedaleko ratusza. W 2009 roku Stowarzyszenie obchodziło swoje dwudziestolecie. Obecnie liczy około 230 członków.

Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych współpracuje z centrum opieki dziennej, które poprzez profesjonalną bazę techniczną zapewnia podopiecznym niebywałe możliwości nauki różnych technik plastycznych w takich specjalnościach jak ceramika, decoupage, czy prace z filcu.

Program działań nakierowany jest na ochronę zdrowia, Stowarzyszenie regularnie organizuje seminaria dotyczące tematyki zdrowotnej.

Osoby niepełnosprawne kochające sztukę, poezję i muzykę oraz członkowie ich rodzin zjednoczyli się w ramach artystycznej działalności klubu „Trzy Muzy”, gdzie mogą wyrażać siebie poprzez poezję, wspólne czytanie, przygotowywanie wystaw i prezentacje kolekcji online.

Stowarzyszenie bierze aktywny udział w e-treningach, a także korzysta z nowych możliwości dla osób niepełnosprawnych, aby pomóc im stać się wartościowymi kandydatami na rynku pracy. Kładzie duży nacisk na edukację komputerową oraz możliwość wykorzystania potencjału poprzez poszerzanie ich umiejętności posługiwania się podstawowymi aplikacjami komputerowymi.

W Projekcie Stowarzyszenie będzie odpowiedzialne za rozpowszechnianie i promocję Szlaku wśród osób niepełnosprawnych, będzie uczestniczyło w jego tworzeniu, aby pod uwagę zostały wzięte także wymagania osób ze specjalnymi potrzebami. Stowarzyszenie będzie również uczestniczyło w wycieczce pilotażowej dla niepełnosprawnych turystów z Litwy.

Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

Mapy
Kurs e-learningowy
Pogoda
Gry i zabawy
Agencja Reklamowa MiroArt Strony www Słupsk
Loading..
użytkowników online: